Vizovice

13.3.2016 poslední ?estý závod ZVK a hodnocení seriálu

13.3.2016 - poslední šestý závod XII. ročníku ZVK buggy 1:14

Je úterý dopoledne (15.3.) a já nevím, co psát. Výsledky jsou ji? zavěšeny na našich stránkách, tak?e vy, co čtrnáctkové buggyny jezdíte, jste v nich u? určitě byli. Vy, co je nejezdíte, ale sledujute je, jste tam u? byli takté?. Tak?e obrázek o výsledcích jistě máte. Za zmínku ale určitě stojí, abyste se podívali do skupin,kdo kde jel.

Hlavně ?áci v hobících a junioři v open. Největším překvapením byl Kubík Hybler 7 roků, který jel Áčko, David Moštěk 8 rokům jel v Béčku. Oba tito se tam „probili“ s hobby podvozky a navíc se stejnosměrnými plechovkami. Zadarmo Kubík určitě nedostal další pohár a to „skokan roku 2015-2016“. V open kategorii 1. místo Filip Rajdus- junior, 3.místo Kryštof Prášil – junior, 13.místo Matyáš Jurča, 15.místo Martin Adamec – ten má odjeto pouze 5 závodů, s RC auta teprve začíná. Taky nesmím zapomenout na Markétu Pospíšilovou 8 roků v kat. Hobby.

Z těch starších závodníků v open kategorii - vrátil se po 10 letech a má 6.místo Tomáš Pečeňa.

9. místo Jakub Černý – ten závod od závodu stoupal výš a výš pořadím a Michal Rajdus – ten měl odjety jen 4 závody. Kdyby odjel i ten pátý, byl by o hodně výš.

Celkem se našich závodů zúčastnilo 49 závodníků, co? pova?uji za velmi dobré, 9 závodníků v hobby a 40 v open. Průměr 29 závodníků na závod.

Tato účast nebo to, ?e je nás víc a víc, způsobuje to, ?e:

1. tyto buggyny hodně vydr?í,

2. na závodech i při tréninku jsou dostupné náhradní díly,

3. buggyny nestojí a? tak moc oproti závodním buggynám. Cena buggyny open (se stříďákem a v hliníku) 5450 Kč a hobík (v platu a st.sm.motor) stojí 3900 Kč. Zde musím ještě podotknout, ?e se jedná o RTR set – či-li je to komplet i s RC soupravou 2,4 GHz, baterií NiHm a nabíječkou, která má i delta peak – či-li automatické vypnutí baterie na vrcholu nabití! Jen si musíme dokoupit 4 ks tu?kových baterií do vysílačky. Toto je jen pro zájemce, kteří o buggynách 1:14 přemýšlí.

Jedna věc je špatná u některých závodníků – styl jízdy. Někteří závodníci si myslí, ?e tra? patří jenom jim a nehledí na ostatní. Byl jsem nachystaný pro tento šestý závod je dát do jedné skupiny, jak pro rozjí?ďky, tak i pro finálovky (u nás mů?e vyhrát i ten poslední, proto?e nejedeme na součet pořadí, ale na součet kol a dojezdový čas). Někteří ale nedojeli. Není mo?né, aby jediný závodník byl v ka?dé finálovce napomínán pro bezohlednou jízdu a nepočkal na toho, koho vybourám.

Další ji? volný závod pojedeme 3. dubna a pojedeme ho bez překá?ek. Propozice? Vše při starém.

2 x 5 min. Rozjí?ďky, 5 x 8 min. finálovky. Počítám, ?e pojede jedna skupina autobusů a jedna skupina navíc on roadů 1:18.

Závěrem chci poděkovat za účast na našich závodech a věřím, ?e příští XIII. ročník bude určitě tak dobrý jako tento letošní dvanáctý.

Díky všem Stodolovi

P.S. Určitě po dubnovém volném závodě dám vědět, co budeme jezdit nebo jaké jsou mo?nosti na ty, kteří mají jen čtrnáctiny.