Město Vizovice
Vizovice

12.1.2013 Hole?ov

12.1.2013 Holešov

Tento závod byl „takový zvláštní“. Pouhých 66 prezentovaných modelů způsobilo, ?e tělocvična byla taková poloprázdná. Jel se toti? Mibosport a Ostrava a ta špička byla odjetá v Dánsku. Zvláštní bylo i to, ?e jel i náš Fany. Jel Fšestock a Formuli a já tím pádem jen Fšestock s Yokomem.

Ráno pro nás přijel Šumachr o 20 minut dříve, tak?e jsme do Holešova o to přijeli dříve, co? nebylo na škodu.

U Fanyho jsem měl klid. Problematiku podvozků on zná, či-li jsem nic nemusel řešit.  Ani nic neřešil. Auta nastavená z domu a ony vcelku jely bez problémů celý den. Byl jsem vcelku rád, ?e dnes závodí, proto?e já jsem dělal nějaké úpravy na formuli, včetně toho, ?e jsem do ní dal nové Gombo se 17,5 záv.motorem. Těch 17,5 závitu motor je tak pro mne, ale je vidět, ?e Fany má dobré ruky a tento závod vyhrál. I kdy? ty formule jeli jen čtyři závodníci.

A Fšestock? Fany ho jel s naším LRPéčkem – bezsenzorový 12z motor a myslím, ?e 26 zubů pastorek, co? je převod někde a? k 1:7! Gumy CPX od LRP. Tato kategorie se jela ve dvou skupinách: A 7 závodníků, B v šesti. Fany ude ujezdil 3.míto a dovezl si domů malý pohár. No a já? Yokomo šlapalo jako hodinky. Vcelku jsem na něm nic nenastavoval, zůstalo tak z posledního závodu. Jen jsem mazal gumy a to oboje a oboje celé!! Auto jede jak po kolejích. Jel jsem v B skupině z 1.místa a toto místo jsem celkem s přehledem uhájil, i kdy? jsem v 1. a 3.finálovce „prošvihl“ kolo. V celkovém pořadí, i kdy? jsme jeli na B pomalejší čas, jsem skončil 7! S Yokomem jsem jel v nastavení pro Mibosport, či-li si na něho zvykám. Tento model není vůbec nijak záludný a u? se těším na další jeho závod.

A ještě k samotnému Fšestocku. Tato kategorie je opravdu pro všechny mo?né i nemo?né podvozky. Fšestock mů?eme jet s čímkoliv  jako druhou kategorii. Jen si musíme zvyknout

na to,  ?e je na počítači nastavený nějaký čas a ten musíte dodr?ovat. Jen čas uká?e, jak se ujme tato kategorie a zdá se, ?e asi ano.