Město Vizovice
Vizovice

28.9. Frýdek - Sokolík

28.9.2009 Frýdek-Místek Sokolík

Přihlá?ených 13 závodníků včetně nás dvou Fanánů ve dvoukolkách dávalo tu?it dobrý závod. Jely se dvě skupiny, 8 závodníků jelo na bezdu?ácích a 5 závodníků jelo ?mechy? kvůli tomu, aby se závod stihl za světla. Jely se pouze dvě rozjí?ďky, ta lep?í se počítala a pak čtyři finálovky po 6 minutách. Nejhor?í se ?krtala, zbylé tři ?. V?ak to znáte.

Jen co jsme se vybalili, ?li jsme trénovat. Ranní volba gum byla loterie. Asfalt byl je?tě studený, časem na něho začalo částečně svítit. Já jsem v rozjí?ďkách laboroval, ale v?e se ustálilo na 176-ky Carsony na předku, 24 Sorexy vzadu, jen na finálovky jsem dal 175-ky Carsony. Celý závod finálovek jsem odjel na nich. Fany se ?ustálil? na 176 předky a 28 Carson vzadu. Fany motor Orion 21z, já Tamiya 27z.

První finálovka super ? na Fanyho jsem ztratil dvě vteřiny. Druhá finálovky se musela opakovat, proto?e nám vypnuli elektriku 2,5 minuty před koncem. Tady jsem nad Fanym zvítězil, ale potom to se mnou ?lo z kopce. Snad jsem ve třetí jízdě někde zohnul zadní hřídel a bylo vymalováno. Náhradní jsem neměl, ale to, ?e ji mám zohlou, na to jsem při?el a? těsně před poslední finálovkou. Tak?e toto byl důvod, proč se mi jelo na hranici řiditelnosti auta.
2. Roman ?talmach 59 kol!? - Roman dělal co mohl, ale na prvního nestačil
3. Tomá? Brodský 56 kol Tom se velice sna?il, aby Romana pojezdil, snad pří?tě!
4. ná? Fany 53 kol ? dělal co mohl, ale chce to zku?enosti, jel svůj čtvrtý závod
5. Roman Krejčí 52 kol ? na bezdu?ácích mu to ne?lo tak, jak by chtěl
6. Martin Voná?ek ? prohrál s Romanem o dvě vteřiny
7. já Fanán 51 kol ? pří?tě se polep?ím
8. Ondra Macháček 45 kol

Co dodat? Tra? byla pěkná, technická s rychlými pasá?emi. Tribuna byla na poměry desítek hodně vysoko a mi ta vý?ka neseděla, musel jsem slézt o stupeň ní?, aby se mi netočila hlava. Takovýto problém jsem měl já ? stařík ve Frýdku. Stará bolest ve Frýdku byli ?nasazovači?! A to i na Sokolíku! Co? se divím! Já to říkám pořád, ?e stačí jedna jediná diskvalifikace pro toho, kdo nejde nasazovat a bude to vyře?eno! ?e někdo jezdí více kategorií, a nestíhá, je jeho věc. A? za sebe po?le náhradu. Tito nenasazovači ale nejvíc křičí z tribuny, kdy? se vybourají a hledají nasazovače, kteří tam nejsou! Jinak mohu říci i za ostatní, ?e se nám v?em dvoukolkářům závod líbil. Myslím si, ?e v?ichni zůstali na vyhlá?ení výsledků, hlavně kvůli vyhlá?ení celého seriálu na Sokolíku. Největ?í zá?itek pro v?echny bylo třicetiminutové finále spalováků 1:10. To byla bitva deseti závodníků o stupně vítězů a? do poslední vteřiny ? a? do posledního metru. Pro pří?tí rok počítám se závody ve Frýdku a? u? na ?Sokolíku? nebo Speed aréně s dvoukolkou.

Zajímalo mne, jaké se jezdí podvozky ve spalovácích a z průzkumu jsem zjistil, ?e vět?ina podvozků je Xray NT1. Pak ten, kdo jezdí KWC-éčko , tak jede Kyosho a malý zbytek jede něco jiného, hlavně v RTRku. Začít se přeci nějak musí! Líbil se mi i malý Filip Rajdus (6 let), jak si počínal mezi starýma mazákama ve spalovácích, i kdy? skončil snad poslední.
Končí letní sezóna ? je?tě se pojedu podívat 10.10. do Val.Mezu , tam jsem je?tě letos nebyl.