Staré články

Město Vizovice
Vizovice

5. ZVK 2023-2024

Pátý závod našeho seriálu nám začal standartně v pátek, kdy po třetí hodině se začala stavit trať a připravovat Sokolovna na závodní víkend.  Hnedka od startu mi pomáhala parta našich juniorů, takže práce šla od ruky a před pátou hodinou už byla natáhnuta i smyčka a mohlo se jít trénovat.

Standartní jev ve Vizovicích je, že na tréningu je furt na dráze plno .

Závodní sobota 12.2 nám začala ranním tréninkem a prezentací s jedinou změnou a to byl jídelníček. Tentokrát byla totiž zabíjačka. Po půl deváté jsem ukončil ranní trénink a šlo se na rozpravu, kde jsem jezdcům zopakoval, že každý nasazovač má svoje místo a že když nemůžou nasazovat, řeší si za sebe náhradu sami. Dále jsem upozornil na sportovní chování a šlo se jezdit.

Do tohoto závodu nastoupilo 42 jezdců, z toho jelo 7 cérek, což sem na závodech dlouho nezažil a jsme za to rád, i že cérky jezdí taky.

Standartně začínaly rozjížďky v devět hodin a byl jsem rád, že jezdci byli nachystaní na svou jízdu a taky nasazovači byli dochvilní. Jak je u nás zvykem, tak rozjížďky vyhrál s náskokem kola Filip Rajdus. V kategorii Stock to byl Radim Lapiš o pouhé 0,003s před Michlem Havlíkem.

Proběhlo rychlé přeskupení a o půl dvanácté se šlo na finálovky se startem z roštu.

Zde bylo pár problémů s dochvilností nasazovačů a v nejedné finálovce i čistoty jízdy. Na další rozpravě se na to zase zaměřím a zopakuju co a jak. Kromě pauzy na vydání oběda, finálovky celkem odsýpaly, až došlo na poslední finálovku a před šestou hodinou jsem hlásil konec jízdy. V rychlosti se uklidila trať a šlo se na vyhlášení. Hnedka jsem začal holkama,  protože jak sem psal, jsem opravdu rád, že u nás tolik cérek jezdí a jde vidět, že je to baví. U cérek to na diplom ještě nebylo, ale nějaká ta cena a fotka proběhla. Po vyhlášení jsem všem popřál dobrou cestu domů a pozval jsem je na další závod, který se jede 9.3.2024 .